O nas

W odpowiedzi na rosnące wskaźniki chorób cywilizacyjnych wśród dzieci oraz brak w skali kraju ośrodka zajmującego się kompleksowym podejściem do wsparcia w terapii i edukacji w tym zakresie, Fundacja Sport na Zdrowie w konsorcjum z Sopockim Klubem Żeglarskim Ergo Hestia Sopot powołała Ośrodek Terapii, Edukacji i Aktywizacji Sportowej. Koncepcja funkcjonowania ośrodka została wypracowana w ramach szkolenia „Ekspert Innowacji w Klastrze” prowadzonego w okresie od listopada 2012 do września 2013 r. przez światowej klasy eksperta prof. Mario Raicha, a organizowanym przez Departament Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Wiedza o pozytywnej roli uprawiania sportu w przebiegu astmy, alergii i otyłości bardzo powoli przebija się do świadomości społecznej. Nasza fundacja oprócz działalności informacyjnej stawia na szybkie i efektywne wprowadzanie najnowszych osiągnięć terapii sportowej w życie poprzez praktyczne zajęcia z grupami dzieci chorujących na choroby cywilizacyjne, oraz opiekujących się nimi, na co dzień nauczycieli i wychowawców.

Ośrodek realizuje projekty oparte na wykorzystaniu metod innowacyjnego podejścia do rehabilitacji, edukacji i aktywności fizycznej. Projekty realizowane przez Ośrodek to m.in.:

Mając na uwadze kompleksowość w podejściu do chorób cywilizacyjnych, poprosiliśmy o otwarcie swoich prywatnych gabinetów wysokiej klasy specjalistów –pediatrów z zakresu: alergologii, pulmonologii, gastrologii, rehabilitacji oraz dietetyki.

sport

Nowoczesna baza zabiegowa

Basen
solankowy

Sale
rehabilitacyjne

Gabinety
lekarskie

Wolontariusze

Zespół Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte w Gdańsku

Wolontariusze z Zespołu Szkół Morskich dzielnie wspierają nas we wszystkich imprezach dla dzieci, które organizujemy.  Bardzo dziękujemy. logo zsm (więcej…)

Wspierają nas: