Kamil Lewandowski

KAMIL Lewandowski , tak naprawdę jego historia zaczęła się już 29 lat temu – od narodzin . Kiedy miał n zaledwie osiem miesięcy zdiagnozowano u niego astmę i to na dodatek, cięższą jej postać.
– Dzieciństwo Kamila to niekończące się pobyty w szpitalu . Po kolei okazywało się, że jest uczulony na jajka, mleko, cytrusy a nawet własny pot. Nie mógł biegać, skakać, nie chodził do szkoły.
Kamil był jednak „żywym” chłopcem. Ciągnęło go do sportu. Jego rodzice zabierali go często nad morze. Morskie powietrze – pozbawione alergenów – wyraźnie służyło ich synowi.
Któregoś razu kiedy był wraz z rodzicami w Jastarni zobaczył dzieciaki pływające na deskach windsurfingowych .i uparł się, żeby spróbować tak jak oni, więc rodzice zapisali go do szkółki.
I to był strzał w dziesiątkę. Kamil „poczuł bluesa” i tak się wciągnął w żeglarstwo, że w 2004 roku zdobył na desce tytuł Młodzieżowego Mistrza Świata w klasie Mistral. Dzisiaj Kamil jest mechanikiem żużlowym, a ze swojej choroby się śmieje, mówiąc – to ja nią „zarządzam, a nie ona mną rządzi”.
Kamil jest wolontariuszem Ośrodka i zawsze możemy liczyć na jego wsparcie

6,1,3Kamil3

Nowoczesna baza zabiegowa

Basen
solankowy

Sale
rehabilitacyjne

Gabinety
lekarskie

Wolontariusze

Zespół Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte w Gdańsku

Wolontariusze z Zespołu Szkół Morskich dzielnie wspierają nas we wszystkich imprezach dla dzieci, które organizujemy.  Bardzo dziękujemy. logo zsm (więcej…)

Wspierają nas: