Nabór do projektu „Usprawnianie przez pływanie”

Zadanie ma na celu  nabycie, rozwiniecie i podtrzymanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania u dzieci niepełnosprawnych, zamieszkałych w woj. Pomorskim.

Realizacja zadania polega na  poprowadzeniu  zajęć w wodzie ,poprawiających sprawność   u  40  dzieci  (posiadających orzeczenie o niepełnosprawności i mieszkających w woj. pomorskim) metodą Hallwicka w  basenie solankowym.  Zajęcia  prowadzone będą  w Ośrodku Terapii, Edukacji i Aktywizacji Sportowej w Sopocie.. Ośrodek posiada nowoczesny basen solankowy, wyspecjalizowana kadrę rehabilitantów i wpis do rejestru ośrodków rehabilitacyjnych nr OD/22/5/14.  Zajęcia prowadzone  metoda Hallwicka polecane sa  szczególnie dzieciom niepełnosprawnym ruchowo i intelektualnie, np. dziecięce porażenie mózgowe oraz z zaburzeniami wzroku, słuchu, mowy, autyzmem, niepełnosprawnością intelektualna oraz innymi niepelnosprawnosciami wg  zaleceń lekarza).  To unikalna metoda terapii wodnej dla osób niepełnosprawnych ( szczególnie dzieci) . W trakcie terapii możliwe jest odkrycie i uruchomienie nowego potencjału ruchowego, niejednokrotnie większego w środowisku wodnym niż w warunkach tzw. normalnych na ladzie.  Dziecko uczestniczy w zajęciach wraz z rodzicem bądź opiekunem.  W nauce wykorzystywane są różnego rodzaju techniki wspomagań w zależności od rodzaju i stopnia niepełnosprawności. Techniki mają na celu m. in. Ułatwienie prawidłowego chodzenia, wchodzenia na rożne stopnie wysokości, wchodzenia do  basenu, różnych sposobów zmian pozycji z wykorzystaniem rotacji, kontrolowania równowagi, osiągania pozycji bezpiecznego oddychania. Wszystkie sesje zawierają elementy zabawy, współpracy, współzawodnictwa i integracji.

zapraszamy do rejestracji: ankieta zgłoszeniowa

Document-page-001 (13)

Document-page-001 (13)

Nowoczesna baza zabiegowa

Basen
solankowy

Sale
rehabilitacyjne

Gabinety
lekarskie

Wolontariusze

Zespół Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte w Gdańsku

Wolontariusze z Zespołu Szkół Morskich dzielnie wspierają nas we wszystkich imprezach dla dzieci, które organizujemy.  Bardzo dziękujemy. logo zsm (więcej…)

Wspierają nas: