Rehabilitacja metodą Halliwicka – edycja 2016

Zaparaszamy   20  dzieci  (posiadających orzeczenie o niepełnosprawności i mieszkających w Sopocie) w rehabilitacji metodą Hallwicka na basenie solankowym.

Zajęcia będą odbywać się od lutego do czerwca 2016, raz w tygodniu

Rehabilitacja metodą Hallwicka polecana jest szczególnie dzieciom z chorobami neurologicznymi np. dziecięce porażenie mózgowe oraz z zaburzeniami wzroku, słuchu, mowy, autyzmem, niepełnosprawnością intelektualna wg zaleceń lekarza).  To unikalna metoda terapii wodnej dla osób niepełnosprawnych . W trakcie terapii możliwe jest odkrycie i uruchomienie nowego potencjału ruchowego, niejednokrotnie większego w środowisku wodnym niż w warunkach tzw. normalnych na ladzie.  Dziecko uczestniczy w zajęciach wraz z rodzicem bądź opiekunem.  W nauce wykorzystywane są różnego rodzaju techniki wspomagań w zależności od rodzaju i stopnia niepełnosprawności. Techniki mają na celu m. in. Ułatwienie prawidłowego wchodzenia do basenu, różnych sposobów zmian pozycji z wykorzystaniem rotacji, kontrolowania równowagi, osiągania pozycji bezpiecznego oddychania. Wszystkie sesje zawierają elementy zabawy, współpracy i współzawodnictwa

 

link do ankiety zgłoszeniowej: ankieta

Document-page-001

Nowoczesna baza zabiegowa

Basen
solankowy

Sale
rehabilitacyjne

Gabinety
lekarskie

Wolontariusze

Zespół Szkół Morskich im. Bohaterskich Obrońców Westerplatte w Gdańsku

Wolontariusze z Zespołu Szkół Morskich dzielnie wspierają nas we wszystkich imprezach dla dzieci, które organizujemy.  Bardzo dziękujemy. logo zsm (więcej…)

Wspierają nas: