Analiza klubów piłkarskich przed obstawieniem

Admin/ 24 czerwca, 2021/ Zakłady bukmacherskie

Obstawianie klubów piłkarskich to najczęstsza metoda układania kuponów w piłce nożnej. Jak pokazują statystyki, reprezentacje narodowe nie cieszą się aż takim dużym zainteresowaniem. Może to wynikać z faktu, że sezon piłkarski trwa znacznie dłużej niż Mistrzostwa Świata i Europy. Najlepsi typerzy przed obstawieniem klubu zawsze podejmują się długiej analizy meczu. Na czym ona polega i jak zarobić dużo pieniędzy obstawiając piłkę nożną?

Forma drużyny 

Wyniki danego klubu mocno zależą od jego ostatnich meczów. Nie warto obstawiać nawet najlepszych drużyn, jeżeli mają słabą serię spotkań. Należy też pamiętać, że jedna porażka też nie jest oznaką kryzysu. Warto sprawdzić, czy porażki te nie przydarzyły się z drużynami z czołówki. Czasami są to przypadkowe wpadki po wątpliwych karnych lub wielu zmarnowanych sytuacjach.

Wiele typerów szuka też okazji wśród słabszych drużyn. Czasami gorzej typowana drużyna ma serię wysokich wygranych i pomimo słabej pozycji w lidze – stopniowo przesuwa się w górę tabeli. Wiele osób spogląda często wyłącznie na miejsca drużyny w lidze, przez co łatwo potknąć się przy ewentualnym postawieniu na faworyta.

Ostatnie starcia drużyn 

Często faworyzowana drużyna nie radzi sobie z konkretnym rodzajem przeciwnika. Przykładem mogą być derby danego miasta, gdzie przykładowo Everton często ogrywa Liverpool. Czasami pewniakowi nie pasuje styl danego zespołu. Swojego czasu FC Barcelona nigdy nie umiała ogrywać zespołu Chelsea Londyn, ze względu na defensywny styl angielskiej drużyny.

Najlepiej przeglądać mecze parę sezonów do tyłu. Jeden mecz nie jest jeszcze świadectwem odpuszczania meczu. Zmiana trenera czy zawodników zazwyczaj nie zmienia wiele na przestrzeni lat. Warto zaryzykować czasami remis, jeżeli ostatnie parę meczów kończyły się małą ilością bramek i podobnymi statystykami strzałów.

Statystyki zawodników 

Czasami nie wystarczy znajomość statystyk zespołu jako całości. Często przydają się indywidualne osiągnięcia danych zawodników. Może zdarzyć się, że najlepszy gracz może nie grać przez większość sezonu i wrócić na najważniejsze mecze. Niektórzy piłkarze stanowią połowę wartości danej drużyny, a przykładami mogą być Leo Messi czy Robert Lewandowski. Czasami zawodnik może oddawać dużo strzałów, ale ma pecha w postaci słupków czy dobrej dyspozycji bramkarza. Jest duża szansa, ze bardziej poszczęści mu się podczas następnego meczu.

Analiza meczów na żywo 

Duże możliwości obstawiania ciekawych kuponów dają mecze na żywo. Analizuje się je pod całkowicie innym kątem niż typy przedmeczowe. Typer może we własnym zakresie oszacować czy drużyna ma optyczną przewagę. Statystyki przedmeczowe schodzą wtedy na drugi plan. Warto oglądać aktualną liczbę oddanych strzałów czy posiadanie piłki.

Ciekawą opcją może być obstawianie faworyta w momencie przegrywania. Kursy znacznie zwiększają się względem początku meczu, a dla typera to duża okazja na zarobienie dużych pieniędzy. Im lepsza analiza danego meczu, tym większa szansa na wygraną. Poświęcony czas na statystykę i różne tabele z pewnością w końcu się opłaci.