Czy warto obstawiać koszykówkę czy piłkę nożną?

Odpowiadając na pytanie zawarte w temacie, zdecydowanie bardziej warto obstawiać piłkę nożną. Zwłaszcza teraz, gdy trwają mistrzostwa Europy w piłce nożnej mężczyzn. Biorąc pod uwagę fakt że niemal zakończona jest pierwsza kolejka fazy grupowej trwających mistrzostw to wśród największych wygranych pierwszych spotkań zdecydowanie można wyróżnić przede wszystkim reprezentację Włoch i Belgii, które pewnie wygrały 3:0 pierwsze mecze kolejno z Turcją i Rosją.

Pierwszy mecz grupy B pomiędzy Danią i Finlandią odbył się w cieniu ataku serca Christiana Eriksena, który w trakcie pierwszej połowy upadł na murawę i nagle stracił przytomność i przez dłuższy czas był skutecznie reanimowany przez służby ratownicze. Wszystko na całe szczęście, zakończyło się pomyślnie, choć pewnym jest że zabraknie Duńczyka w pozostałych meczach turnieju jego reprezentacji. Kibice z całego świata przesyłali mu słowa wsparcia, co dowodzi wielkiej jedności kibicowskiej z różnych stron świata, nawet w tak trudnej sytuacji życiowej takiego bardzo dobrego zawodnika z niewielkiego kraju.

Najlepszy mecz jak do tej pory kibice obejrzeli w Amsterdamie, gdzie reprezentacja Holandii wygrała 3:2 z Ukrainą. Po pierwszej połowie kibice nie oglądali bramek, z kolei po przerwie popularni Pomarańczowi szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie.

W kilka minut Ukraińcy wyrównali stan meczu, lecz w samej końcówce zwycięską bramkę zdobył Dumfries. Z punktu widzenia polskiego kibica, mistrzostwa Europy rozpoczęły się najgorzej jak mogły. Reprezentacja Polski pod wodzą portugalskiego trenera Paulo Sousy nie dość że przegrała 1:2 z reprezentacją Słowacji, tracąc bardzo nieszczęśliwą bramkę samobójczą pod sam koniec pierwszej połowy oraz po stałym fragmencie gry, gdzie bramkę strzelił Milan Skriniar, to jeszcze kończyła mecz w osłabieniu, po czerwonej kartce na skutek dwóch żółtych którą otrzymał Grzegorz Krychowiak.

Taki wynik, oraz wieczorny remis Hiszpanii ze Szwecją, oznacza że aby awansować z tej grupy Polacy nie mogą przegrać dwóch pozostałych meczów grupowych, co myśląc pragmatycznie i realistycznie nie jest zbyt prawdopodobnym rozwiązaniem, dlatego też nie warto obstawiać jakiegokolwiek sukcesu biało-czerwonych na tej imprezie.

Jeżeli chodzi o koszykówkę to popularność tej dyscypliny w naszym kraju zdecydowanie zmalała w momencie kiedy najpopularniejszą ligę świata NBA opuścił Marcin Gortat, najbardziej znany polski zawodnik uprawiający tą dyscyplinę sportu.

W zeszłym roku miała miejsce prawdopodobnie największa tragedia w historii tej dyscypliny, kiedy to tragicznie w katastrofie helikoptera w Calabasas w hrabstwie Los Angeles zginął Kobe Bryant, wraz z ośmioma innymi osobami na pokładzie, na czele jego córką Gianną. Według nieoficjalnych informacji, przyczyną katastrofy był fatalny błąd pilota który źle nawigował maszyną podczas gęstej mgły, czym doprowadził do tragedii. Od tamtego wydarzenia, zdecydowanie spadła popularność tej dyscypliny.

Podsumowując, jeśli chodzi o obstawianie, zdecydowanie bardziej warto obstawiać piłkę nożną od koszykówki, która jest popularna jedynie w Stanach Zjednoczonych.