Gdzie i jak oglądać NFL w Polsce?

Admin/ 8 lutego, 2022/ Sport

W Polsce futbol amerykański nie jest dostępny na żadnym kanale telewizyjnym. Jakie są alternatywy?

NFL Game Pass

NFL Game Pass. Czy jest najlepszy? Tak. Czy jest najdroższy? Również tak. Jest to specjalna usługa na stronie ligi, która pozwala na oglądanie meczów na całym świecie przez Internet. Potrzebne jest również szybkie łącze (5-10 Mb/s) i karta płatnicza z opcją płatności online, dzięki której można opłacić składki ligowe.

Dostajemy obraz wysokiej jakości, możliwość przeskakiwania między kamerami i meczami (w opcji 2 i 3, patrz niżej), oraz innych fjuczerów i drobiazgów, jak analizy, eksperci itp.

Istnieją dwie opcje. Pierwsza, za 60 dolarów (ok. 235 zł), pozwala oglądać NFL Red Zone, czyli relacje na żywo z meczów, które właśnie oglądasz. Otrzymasz również dostęp do 40-minutowych pełnych wersji meczów (cała akcja od rozpoczęcia kopnięcia do końcowego gwizdka bez przerw i powtórek), a także do programów ligowych NFL Network.

Druga opcja to 205 dolarów (ok. 805 zł) i daje dostęp do całego archiwum, wszystkich meczów, w tym playoffów i Super Bowl, i można oglądać te przyjemności tyle razy, ile się chce, aż do 31 lipca przyszłego roku. Wszystko to i jeszcze więcej, za tę samą cenę co wersja podstawowa. Jeśli więc macie szybkie łącze internetowe i dużo pieniędzy, polecam wykupienie tego abonamentu.

Mecze NFL w telewizji

Niestety, Super Bowl to jedyny mecz futbolowy, który pokazuje polska telewizja. Od lat nie widzieliśmy żadnego innego meczu futbolu amerykańskiego w polskiej telewizji.

Fani NFL w Wielkiej Brytanii mogą oglądać mecze na żywo w Sky Sports.

Transmisje NFL w internecie

Mecze Thursday Night Football są pokazywane za darmo na wielu stronach internetowych. Były już Twitter, Amazon Prime i Facebook. Najlepiej sprawdzić to na stronie NFL.

Możesz oglądać NFL za darmo w internecie, korzystając ze strumieni lub transmisji P2P, które inni ludzie umieszczają w internecie. Specjalistyczne strony internetowe często publikują te strumienie, takie jak VIP League. Czy jest to legalne? Cóż, większość strumieni (jeśli nie wszystkie) to strumienie pirackie, ale nadawca jest za nie odpowiedzialny.

Dlatego widz nie może zostać ukarany. To trochę tak jak z oglądaniem filmów na YouTube. Można oglądać wszystko, to sprawa właściciela, żeby dbać o prawa autorskie.

Streamy są darmowe i praktycznie z każdego meczu, ale to mniej więcej wszystkie zalety. Zwykle jest ich sporo, ale znalezienie takiego, który się nie zawiesza i ma wystarczająco dobrą jakość do oglądania to trochę pracy i praktyki (czasem zainstalowanie jakiegoś legalnego, darmowego oprogramowania).
Czasami stream się zawiesza lub jest wyłączany po tym, jak ktoś zgłosi naruszenie praw autorskich. I trzeba najpierw uporać się ze stosem reklam, co zwykle trwa 1-2 minuty, zanim można normalnie oglądać.