Typy kuponów u bukmachera. Który jest najpopularniejszy?

W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi, postanawia grać w zakładach bukmacherskich. Jest to bardzo popularne zjawisko nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Początkowi gracze jednak nie do końca mogą wiedzieć i umieć rozróżnić rodzaje kuponów, jakie mamy do wyboru u bukmachera. Spróbujmy się przyjrzeć jakie są rodzaje oraz, który z nich jest najbardziej popularny wśród osób grających.

Rodzaje kuponów

Kupon pojedynczy (SOLO)

W tego rodzaju kuponu osoba grająca wybiera wynik tylko jednego wydarzenia sportowego czy rozrywkowego. Sposób takiego obstawiania jest opłacalny zazwyczaj wtedy, gdy stawiamy dużą ilość gotówki, ponieważ jedno zdarzenie nie jest opłacalne za małe kwoty. Na przykład, jeśli wybierzemy zakład dotyczący piłkę nożną i jako zakład wybierzemy zwycięzcę to mamy do wyboru zwycięstwo, remis i przegrana. Na każde z tych wydarzeń przypada nam w przybliżeniu 33% szans na jego trafienie. Jest to spore ryzyko, więc bardziej opłaca się zagrać na średnią ilość strzelonych bramek, gdyż wtedy szansa rośnie do 50%, jeżeli bierzemy pod uwagę zakład o mniej lub więcej bramek od podanej liczby.

Kupon akumulowany (AKO)

Rodzaj kuponu, w którym możemy obstawić od dwóch nawet kilkunastu wydarzeń sportowych (zasada przydzielania limitów stoi po stronie danego bukmachera i zazwyczaj jest to ok. 50 wydarzeń). Na tego rodzaju kuponie możemy dobierać dowolne zakłady i je mieszać. Ważne jest by zdarzenia, te ze sobą nie kolidowały. Kupony te cieszą się największą popularnością wśród osób grających u bukmachera.

Kupony KOMBI

Kupon bardzo przypomina zakład systemowy, lecz nim nie jest. Możemy stworzyć kupon na wiele wydarzeń sportowych i wygrać pomimo tego, że jakieś spotkanie, które mamy na kuponie będzie miało inny wynik niż ten, który my wybraliśmy. Jest to jeden z najmniej popularnych zakładów, ponieważ przy zawieraniu go należy wykazać się dużą znajomością matematyki. Dochodzi do tego wieloletnie doświadczenie graczy, którzy zdobywają je latami. Zakład blokowy pozwala nam na większą wygraną niż zakład systemowy.

Zakłady systemowe

Bardzo często spotykany pod inną nazwą, a mianowicie „rozpisy”. Wybieramy tu zdarzenia, które nas interesują i układamy je w dowolne kombinacje. Jeśli wszystkie spotkania będą pozytywne, wygrywamy wszystko, co oferuje nam kupon. Natomiast jeśli dojdzie w którymś zdarzeniu do przegranej, wygrywamy tylko tam, gdzie kombinacje były pozytywne. Trzeba brać pod uwagę to, że wygrane przy takim zakładzie będą niższe niż te w kuponach AKO.

Zakłady Live

Jest to rodzaj zakładu, który możemy wykonać podczas trwania już danego zdarzenia sportowego. Nie poleca się tego rodzaju kuponu dla początkujących graczy, ponieważ kierujemy się tu innymi kwestiami niż przy kuponie AKO czy SOLO. Ponieważ niektóre z decyzji podejmować trzeba w ciągu kilku sekund i mieć co do nich pewność. Inaczej jest to po prostu strata pieniędzy.

Podsumowanie

Jak widzimy, jest wiele rodzajów kuponów. Jedne mniej popularne inne bardziej. Można spokojnie stwierdzić, że do najpopularniejszych należą kupony AKO, gdzie możemy dobierać sobie wiele wydarzeń sportowych i jest duża szansa na wygraną. Dodatkowo taki kupon nie wymaga lat doświadczenia jako gracz u bukmachera.

Polecane